اکتبر, 2020 بدون نظر آموزش

آموزش عبور از دست انداز و سرعت گیر

سرعت گیرها در ابعاد مختلف در مناطق شهری یا مکان های پررفت و آمد نصب می شوند. وجود سرعت گیر ، یک درخواست دوستانه برای کاهش سرعت از جانب شماست ، ولی درصورت رد این درخواست ، تصادف یا در بهترین حالت استهلاک زودرس خودرو پیش می آید. با ما همراه باشید ، تکلیف مان را با این موجودات اعصاب خورد کن روشن می کنیم!روش صحیح عبور از دست انداز و سرعت گیر + عکس و فیلم

روش صحیح عبور از دست انداز و سرعت گیر + عکس و فیلم

با آن ها چگونه رفتار کنیم؟

عجله نکنید! کمی زودتر شروع به حرکت کنید و با سرعت مجاز برانید ، پریدن از سرعت گیرها با سرعت بالا ، آن هم در شهری پرترافیک کمکی بر زودتر رسیدن به مقصد نمی کند. سرعت مناسب برای گذر از روی سرعت گیرها را معمولا ارتفاع ماشین شما و نوع سرعت گیر بیان می کند. هر چه سرعت گیر ارتفاع بیشتر و پهنای کمتری داشته باشد برای ماشین شما کُشنده تر است! بنابراین سرعت شما باید بین 5 تا 20 کیلومتر در ساعت باشد.

چگونه از دست انداز رد شویم؟

آموزش عبور از دست انداز

همیشه حواستان به خودروهای پشت سر جمع باشد و از چند ده متر مانده به سرعت گیر اقدام به ترمز گیری آهسته و پیوسته کنید ، این بهترین روش برای اجتناب از برخورد پشت سر است. دقت کنید که به هیچ عنوان اقدام به کاهش سرعت آنی نکنید ، چرا که امروز وجود انواع و اقسام نوشته ها در نزدیکی سرعت گیرها باعث کاهش اصطکاک و از کنترل خارج شدن ماشین می شود.

سرعت گیرها چه قسمت هایی را تحت فشار قرار می دهند؟

  1. فنر و کمک فنرها
  2. دسته موتورها و گیربکس
  3. سیستم فرمان و سایر اجزای تعلیق خودرو
  4. شاسی
  5. مسیر خروج دود
  6. لاستیک ها

برای کاهش خسارت چه کار کنیم؟

زمانی که ترمز می گیرید ، به طور معمول به دلیل توان بیشتر ترمزها در محور جلو و نیروی اینرسی ، جلوی خودرو اندکی پایین می آید. این مسأله باعث می شود تقسیم وزن خودرو بر هم بخورد و وزن در بخش جلویی خودرو بیشتر شود.

ترمز گرفتن روی دست انداز و سرعت گیر ممنوع

این وضعیت شبیه به حالتی است که یک وزنه بسیار سنگین را بر روی کاپوت خودرو گذاشته باشید. وقتی در این حالت با سرعت گیر روبرو می شوید ، به دلیل وزن زیاد قسمت جلو ، فشار مضاعفی به سیستم تعلیق وارد می شود که در درازمدت می تواند به جلوبندی خودرو آسیب برساند. برای پیش گیری از این مسأله توصیه می کنیم با ترمز گیری پیش از رسیدن به سرعت گیر ، سرعت خودرو را کاهش دهید اما به محض رسیدن به سرعت گیرها پدال ترمز را رها کنید تا به این ترتیب تقسیم وزن خودرو به حالت ایده آل باز گردد و فشار کمتری به جلوبندی خودرو وارد شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 12