مارس, 2021 بدون نظر مطالب

شرکت های بازرگانی زیادی پخش کننده قطعات یدکی خودرو هستند. در این بین شرکت های بازرگانی که سعی می کنند قطعات اصل و با کیفیت را عرضه کنند؛ مورد توجه بیشتری قرار می گیرند. قطعات یدکی برخی از خودروها به سختی در بازار یافت می شود و برخی با قیمت های غیر واقعی قطعات یدکی را عرضه می کنند؛ شرکت های بازرگانی معتبر علاوه بر عرضه قطعات یدکی انواع خودرو، با قیمتی مناسب قطعات را عرضه می کنند. در این مقاله در مورد ویژگی های قطعات یدکی اصل و عوامل موثر بر قیمت قطعات یدکی صحبت می کنیم. در ادامه با ویلا مهر همراه باشید.

ویژگی های قطعات یدکی اصل

قطعات یدکی خودرو در امنیت خودرو و عملکرد آن بسیار موثر است. از این رو لازم است تا در هنگام خرید قطعات یدکی به اصل بودن آنها توجه ویژه‌ای شود. قطعات غیر اصل طول عمر کمتر و کیفیت پایین تری داشته و بعضاً با قیمتی بالاتر نیز به فروش می ‌رسند. آشنایی با ویژگی های قطعات اصل می تواند در هنگام خرید کمک کند تا قطعه ای با کیفیت خریداری شود. مهم ترین ویژگی های قطعات یدکی اصل عبارتند از:

داشتن نشان استاندارد

قطعاتی که اصل هستند؛ دارای نشان استاندارد هستند و می توان از طریق کد و نشان درج شده روی محصول اصالت آن را از طریق سامانه استاندارد به دست آورد. برخی از مراکز پخش کننده قطعات یدکی تقلبی روی محصولات خود نشان استاندارد را درج می‌کنند؛ با این تفاوت که در هنگام استعلام از سامانه استاندارد اصالت قطعه تایید نمی شود.

مشخص بودن مشخصات شرکت تولید کننده

قطعات یدکی اصل مشخص است که توسط کدام شرکت تولید شده ‌اند. شرکت های تولید کننده قطعات اصل علاوه بر نشان استاندارد مخصوص دارای هولوگرام منحصر به فرد خود نیز هستند. هولوگرام شرکت ها بر روی قطعه یا بسته بندی به صورت واضح درج شده است.

پخش توسط مراکز معتبر

مراکز بازرگانی معتبر و نمایندگی ها پخش کننده قطعات یدکی اصل در بازار هستند. خرید قطعات یدکی از خرده فروشی ها و مراکز غیرمعتبر می ‌تواند باعث افزایش خرید قطعات تقلبی شود.

داشتن بارکد روی کالا

قطعات یدکی خودرو اصل روی بسته بندی خود بارکدی دارند که می توان با استفاده از بارکد خوان، بارکد آن‌ها را اسکن کرد و مشخصات قطعه را به صورت دقیق مشاهده کرد. اگر قطعه تقلبی باشد مشخصات نمایش داده شده با مشخصات بسته بندی همخوانی ندارد.

داشتن ظاهری متفاوت از قطعه تقلبی

برخی از تعمیرکاران حرفه ای خودرو از طریق بررسی ظاهری می‌توانند به اصل بودن قطعه پی ببرند. مشورت با یک تعمیرکار حرفه ای در هنگام خرید می تواند خرید قطعه تقلبی را کاهش دهد.

بسته بندی محصول

گاهی اوقات می توان از طریق بررسی بسته بندی محصول پی به اصل بودن یا تقلبی بودن آن برد. به عنوان مثال برخی از شرکت ها و برندهای معروف سبک خاص و رنگ خاصی را برای بسته بندی های خود در نظر می گیرند. قطعات تقلبی با نام و نشان شرکت های اصلی کیفیت بسته بندی برند اصلی را ندارند.

پخش کننده قطعات یدکی خودرو به قیمت عمده

قطعات یدکی خودرو

شرکت‌هایی که در زمینه توزیع و پخش قطعات یدکی خودرو فعالیت دارند؛ اغلب با قیمت بهتری قطعات یدکی را عرضه می کنند. می شود با قیمت عمده قطعات یدکی اصل را از پخش کننده قطعات یدکی خریداری کرد. تعمیرکاران و صافکاران جزو صنف هایی هستند که به قطعات یدکی انواع خودرو نیاز پیدا می کنند؛ خرید عمده از شرکت های بازرگانی خوش نام مانند ویلا مهر می تواند برای این صنف ها بسیار مقرون به صرفه باشد. برخی از شرکت های بازرگانی معتبر اقدام به راه اندازی سایت های فروش کرده‌اند که به راحتی می‌توان از طریق این سایت ها انواع قطعات یدکی خودرو را با قیمت مناسب خریداری کرد. در هنگام خرید باید به نشان اعتماد الکترونیکی توجه کرد. شرکت هایی که دارای این نشان باشند؛ برای خرید در الویت قرار می گیرند. شرکت های بازرگانی که به صورت مستقیم قطعات یدکی خودرو را وارد می‌کنند؛ قطعا با قیمت مناسب تری قطعات را به فروش می رسانند زیرا واسطه گری ها در خرید مستقیم کاهش چشمگیری پیدا کرده و می توان خریدی به صرفه را تجربه کرد.

پخش کننده قطعات یدکی خودروهای شرکت رنو

ال ۹۰، مگان، ساندرو، کولئوس، سیمبل، اسکالا، داستر، تالیسمان، کپچر و فلوئنس جزو خودرو های شرکت فرانسوی خودروسازی رنو هستند که در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و جزو محبوب ترین خودروها در سراسر جهان به حساب می آیند. قطعات یدکی بدنه خودرو های رنو جزو مستحکم ترین قطعات یدکی و تجهیزات موتوری آنها جزو با کیفیت ترین ها است به طوری که به راحتی آسیب نمی بینند.

فروشگاه های زیادی در ایران قطعات یدکی رنو را عرضه می کنند اما باید این نکته را مدنظر داشت بسیاری از افراد به صورت آگاهانه یا غیر آگاهانه قطعات یدکی تقلبی را ممکن است به فروش برسانند. جعبه قطعات یدکی اصلی رنو مجهز به برچسب امنیتی است؛ از آنجا که در تولید برچسب های امنیتی تکنولوژی های پیشرفته و خاصی به کار برده می شود؛ امکان کپی کردن آنها وجود ندارد. پس می‌توان اذعان کرد که وجود برچسب امنیتی روی جعبه قطعه یدکی مهمترین ویژگی اصل بودن قطعه یدکی رنو است.

قطعات یدکی اصل به راحتی در خودرو نصب می ‌شوند و کاملا منطبق بر خودرو هستند. علاوه بر برچسب اطمینان وجود آرم  renault group روی جعبه و قطعه را می توان از دیگر ویژگی‌های قطعات یدکی اصلی رنو به شمار آورد.

عوامل موثر بر قیمت قطعات یدکی

عوامل زیادی بر قیمت قطعات یدکی تاثیر می گذارند. نوسانات ارز، نوع مرکز پخش کننده قطعات یدکی، نوع خودرو، کیفیت قطعه، شرکت تولید کننده قطعه و نوع قطعه از جمله این عوامل هستند.

نوسانات ارز

نوسانات ارز از جمله عواملی است که به صورت واضح باعث بالا و پایین رفتن قطعات یدکی خودرو می شود. نوسانات ارزی روی قطعات یدکی خارجی بیشتر از قطعات یدکی ایرانی تاثیر می گذارد. بالا رفتن قیمت خودرو در بازار نیز باعث بالا رفتن قطعات یدکی خودرو می شود.

نوع مرکز پخش کننده قطعات یدکی

خرده فروشی ها و فروشگاه های کوچک قطعات یدکی را با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند؛ این در حالی است که نمایندگی های فروش و مراکز فروشی که با تولید کنندگان مستقیماً در ارتباط هستند؛ با قیمت کمتری قطعات یدکی خودرو را به فروش می رسانند.

نوع خودرو

قطعات یدکی برخی از خودروها خصوصا خودروهای کلاسیک به سختی در بازار یافت می شود. سخت پیدا شدن قطعات روی قیمت آنها تاثیر می گذارد و به قیمتی بالاتر به فروش می رسند. قیمت قطعات خودروهای خارجی از قیمت قطعات خودروهای ایرانی بالاتر است. در بین خودروهای خارجی، قطعات یدکی خودروهای چینی پایین ترین قیمت را دارد و به راحتی در بازار یافت می شود.

کیفیت قطعه خودرو

قطعات یدکی اصل نسبت به قطعات یدکی تقلبی قیمت بالاتری دارند؛ البته در برخی موارد استثنائاتی نیز وجود دارد مثلاً برخی از فروشندگان قطعات تقلبی را هم قیمت با قطعات اصلی به فروش می رسانند یا برخی از مراکز پخش کننده قطعات یدکی اصلی را به قیمت عمده به فروش می رسانند و ممکن است هم سطح با قطعه تقلبی یا پایین‌تر از آن قطعه به فروش برسد. اما در حالت عادی قطعه اصلی باید قیمت بالاتری داشته باشد. بدیهی است که قطعات اصلی با کیفیت بسیار بالاتری تولید می‌شوند و از نظر آلیاژ به کار رفته شده در آنها، نوع پرچکاری و جوشکاری متفاوت هستند از این نظر طبیعی است که قیمت بالاتری داشته باشند.

خرید قطعات یدکی اصل

محصولات ویلامهر از امنیت بالایی برخوردار هستند و بهترین گزینه برای استفاده های خانوادگی هستند. از طرف دیگر یکی از مهم ترین هدف های ویلا مهر ارائه خدمات با کیفیت در ازای قیمت مناسب است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناس پشتیبان مجموعه مشاوره پیش از خرید دریافت کنید.

نتیجه گیری

مراکز پخش کننده قطعات یدکی خودرو اقدام به عرضه انواع قطعات یدکی بدنه و تجهیزات موتور و … می‌کنند. آشنایی با ویژگی های قطعات اصل کمک می کند تا افراد خریدی با کیفیت داشته باشند. وجود برچسب بر روی جعبه، داشتن هولوگرام و بارکد، داشتن نشان استاندارد و امکان استعلام مشخصات کالا از طریق نشان استاندارد از سازمان استاندارد جزو ویژگی های قطعات یدکی اصلی هستند. برخی تعمیرکاران و صافکاران حرفه ای از طریق بررسی ظاهری و لمس قطعه می توانند پی به اصل بودن قطعه ببرند.

 

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو − = 1